רואה חשבון                                    072-3935236


 
 
 ההבדל בין מנכ"ל ובין עובד חברה
 

דף הבית >> מאמרים >> ההבדל בין מנכ"ל ובין עובד חברה

ההבדל בין מנכ"ל ובין עובד חברה


ראיתי את התוכנית בערוץ 2 "בוס בהסוואה" על מנכ"ל חברת אלבר, מר ינון עמית.

חבר טוב שלי אומר לגבי כל תוכניות הראליטי למיניהן: "היכן שיש טלויזיה – יש במאי", כלומר יש להניח שנעשתה עריכת תוכן ואולי אף צילמו מספר פעמים את אותו אירוע ואולי אף דברים נוספים שאנו הצופים לא יודעים.

הנקודה עליה אני רוצה לדון היא ההבדלים הרגשיים העצומים שבלטו כל כך בין המנכ"ל המופנם שלא יודע להביע רגשותיו ובין העובד הפשוט שנכנס ישירות ללב בישירות ובשקיפות שבה הוא מתנהל בחיים ובעבודה.

 

השינוי הרגשי שניכר אצל מנכ"ל אלבר מיום ליום היה פשוט מדהים. במפגש הראשון שלו עם מנהל השירות הוא ישב כמו פסל, לא הביע רגשות, לא חלק את הדברים האינטימיים שלו עם שותפו לשיחה.

מיום ליום, מפגישה עם עוד עובד, נראה היה שהחיבור שלו לעובדים היה אמיתי יותר, שפת הגוף שלו היתה נוקשה פחות ונינוחה יותר ובמפגש האחרון הוא אף הסכים לחשוף את עולמו הפרטי ולחלוק אותו עם עובד זוטר בחברה.

 

מסקנות:

העולם האמיתי לא נמצא בשדרת הניהול של החברה אלא בעשייה עצמה של העובדים הזוטרים שחיים את החברה כל רגע ורגע מיומם

מנכ"ל או מנהל מחלקה חייב להיות בשטח שזה כולל עבודה פיסית כמו שעובדים השכירים בחברה וזאת בכדי לחוש את הדופק האמיתי שמפעיל את החברה.

עולם המספרים הגדולים, האקזיט, המימון, המשקיעים וכו' שהוא הדלק חיוני להמשך עבודתה של החברה חייב להיות משולב עם הכרות של הפרטים הקטנים שעושים חברה גדולה – ההון האנושי של החברה שהוא המנוע שמפעיל הדלק המוזרם מלמעלה.

תמיד, תמיד, תמיד – להיות קשוב לעובד שלך ולצרכים הקטנים שלו. טיפול בבעיות קטנות וזניחות של עובד (יחסית מול מכלול הבעיות בניהול חברה), מניב תשואה עצומה בתפוקה של העובד ובסופו של החברה יוצאת נשכרת מהתהליך

 

חובה לזכור- עובד הוא המטמון האישי שלך בכל שדרת הניהול בחברה עד לזוטר ביותר, עובד מרוצה מציף ערך לחברה יותר מכל בורסה ושוק הון 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
ochenfinance@gmail.com | טלפון : 072-3935236
השיא שיווק -בניית אתרים
שיווק ,קידום, בגוגל ופייסבוק