רואה חשבון                                    072-3935236


 
 
 עוסק מורשה


 משרד רואה חשבון שרות בפריסה ארצית.

 
אנו כאן לשירותכם התקשרו עכשיו:

>>072-3935236<<

 

אז מה הפתרון ? האם כעוסק מורשה עצמאי או עובד שכיר? התשובות בהמשך

אם נמאס לכם לקבל הוראות מהבוס או שסתם מתחשק לכם להחליט לעצמכם מתי לקום כל בוקר - ללא ספק אתם צריכים להיות עוסק מורשה עצמאי, כך תוכלו להיות אדון לעצמכם כאלה שמחליטים מתי יתחיל יום העבודה שלכם ומתי הוא יסתיים. אך לפני שתקבלו החלטה כל כך חשובה, זה הזמן שלכם להבין מהם ההבדלים בין עובד שכיר לעובד עצמאי.
 

עצמאים? עוסקים מורשים? השאירו פרטים וקבלו תשובות.

 


עובד שכיר - לא רק מינוסים

לפעמים נדמה כי לעבוד בתור עובד שכיר זה בעיקר נטל וכאב ראש, אך לא כך הם פני הדברים. עובד שכיר קודם כל מקבל קביעות, דבר שאי אפשר להגיד על עובד עצמאי. בתור אנשי משפחה או כאלה ששואפים לקיים את עצמם אסור לכם לחיות בסימן שאלה כאשר זה מגיע למקום העבודה שלכם, לשכירים יש מקום עבודה מסודר המוציא להם תלוש ומשלם להם משכורת קבועה כך בתור שכירים ניתן להיות עם ראש שקט ולדעת כי לא תמצאו את עצמכם ללא ביקוש מצד הלקוחות שלכם דבר שבהחלט יכול להופיע אצל עצמאיים.
לעבוד באופן שכיר אצל מעביד לפעמים יכול להיות דבר שוחק מאוד, זהו אחד מהחסרונות הבולטים ביותר של כל מי שעובד באופן קבוע אצל מעביד כזה או אחר במשך תקופת זמן ארוכה. השחיקה תעבור רק אם תחליפו מקומות עבודה אחת לתקופה, אך אתם יכולים להסתכן שתמצאו את עצמכם מובטלים בסופו של דבר.

ליצירת קשר טלפוני :

072-3935236עובד עצמאי / עוסק מורשה - חלומו של כל שכיר

לקום לעבודה מתי שבא לך, לסיים את העבודה בהתאם לתוכניות בערב ולעשות כמה הפסקות שמתחשק לכם - אלה רק חלק מההטבות שאותן מקבלים כל מי שהחליט להיות אדון לעצמו ולפתוח עסק משלו. אך לא כל הנוצץ זהב! להיות עצמאי זה לא רק דברים טובים, לא מעט עצמאיים נתקלים בקשיים אשר מעמידים אותם במבחנים לא קלים שבסופם הם מתייאשים וחוזרים להיות שכירים.
ראשית כל עוסק מורשה נמצא בסוג של חוסר וודאות, אי אפשר לדעת מתי יקומו לך מתחרים וינגסו לך בנתח הלקוחות והפרנסה. בתור עצמאי תמיד צריך להיות עם יד על הדופק, לדעת בדיוק כמה לקוחות יש לך ואיך לשמר ואף להגדיל את כמות הלקוחות הקיימת. מדובר בעבודה סיזיפית ויומיומית אשר יכולה להיות לפעמים אף כזאת שלא שווה את המאמץ הרב אותו אתם משקיעים.
עבודה בתור עצמאי מצריכה מכם לשכור רואה חשבון ולהיות עם מעקב צמוד על הנעשה אחר הכספים וההוצאות של העסק. אומנם יש לכם איש מקצוע שאמור להיות אחראי על התחום הזה, אך אתם אלה שאמורים להגיש את הדוחות ולדווח לרואה חשבון על כל שינוי לטוב או לרע בהכנסותיכם או בהוצאותיכם.

אילו עסקים מוגדרים מראש כעוסק מורשה?

ישנם סוגי עסקים מוגדרים מראש שאינם יכולים מלכתחילה לפתוח תיק ולהירשם כעוסקים פטורים.
בעלי מקצוע אלו קיימים ברשימה מסודרת  המוגדרת בתחומים הבאים:
*נותני שירות שונים בתחומי תפאורה, פיקוח, תחום הכתיבה (קצרנות, תרגום ועריכה), הוראה ועוד.
*מוסדות לימודיים ( כולל נהיגה ), גני ילדים, חברות וסוחרי רכב.
*בעלי מקצוע ויועצים בתחומי ניהול, מדעים, כלכלה, רפואה, פסיכולוגיה, ווטרינריה, הנדסה,   פיזיותרפיה, רפואת שיניים, אגרונומיה, אדריכלות.
או לחילופין עסקים שמחזור ההכנסות השנתי שלהם עולה על 99000 ₪ לשנת 2016.

עוסק פטור – פטור ממע"מ

עוסק שהינו פטור, אינו פטור מתשלומי ביטוח לאומי ומס הכנסה.
המע"מ הינו הפטור היחיד ממנו הוא נהנה. את הדיווחים הקבועים למס הכנסה וביטוח לאומי, חובה עליו לבצע החל מרגע פתיחת תיק בכל שלושת המוקדים כולל מע"מ. דיווח למע"מ יתבצע רק פעם בשנה בגין היקף העסקאות.
עוסק פטור מגיש קבלה בלבד ללקוח. וזאת לאחר שהוציא דרישה לתשלום עם פירוט העלות של השירות אותו הוא מספק. סכום העבודה הכולל אינו כולל מע"מ ונגזרת המס תיכלל מהסכום הכולל.
במקרים בהם הקף העסקאות לשנת המס חורג מהסכום המותר, סכום זה יצטרך בתשלום הפרשים.

עוסק פטור – יש גם חסכון

עוסק פטור אינו מקזז את מחיר המע"מ המצורף לסכום הכולל ולכן ההוצאה גדולה יותר ,אולם, הרווח למס נמוך יותר – דבר המוריד את הוצאת המס.
 
ההבדלים בין עוסק מורשה לעוסק פטור

בשונה מעוסק פטור, עוסק מורשה גובה מע"מ בתוספת לשירות אותו הוא מספק ומציין זאת בחשבונית מס אותה הוא מספק ללקוח. בנוסף, יכול עוסק מורשה לקבל החזרי מ"מ עבור הוצאות שוטפות שמתבצעות עבור העסק.
חיוב דיווח למע"מ בשונה מעוסק פטור הינו אחת לחודש או חודשיים אודות היקף העסקאות וסכום המע"מ שנגבה ובמקביל את הדרישה להחזרי המע"מ בעבור הוצאות אותן ביצע בתקופה זו.
הבדל פסיכולוגי ניכר בית שני סוגי העוסקים בא לידי ביטוי בעיקר בעודה שעוסק פטור ימנע מלהגיע לגבולות מסגרת ההכנסות שלו על מנת להימנע מתשלומים נוספים – דבר העלול להגביל את התפתחות העסק. בנוסף, כמעט תמיד יעדיפו עסק המוגדר כמורשה לאור היותו " גדול" או וותיק יותר.
 
פתיחת עוסק מורשה

פתיחת תיק עוסק מורשה מתבצעת ע"י פתיחת תיק במע"מ בנוסף לפתיחת תיקים נוספים במס הכנסה וביטוח לאומי.
ניתן לפתוח תיק זה באופן עצמאי או בעזרת שירותי רואה חשבון ע"י הגשת המסמכים הנדרשים לסניף המע"מ האזורי.

טפסים נדרשים לצורך פתיחת תיק במע"מ
 
טופס 821 – רישום לצרכי מס ערך מוסף – אותו יש למלא עם הפרטים הרלוונטיים.
צ'ק מבוטל עם פרטי חשבון עדכניים או אישור ניהול חשבון מסניף הבנק.
צילום ת.ז
תעודות מקצועיות בתחום העיסוק.
הסכם שכירות של מקום העסק. עסק מבית פרטי נדרש בהצגת חוזה שכירות של הדירה.
לאחר הגשת כל הנדרש יקבל בעל העסק תעודה זמנית עד הינתן התעודה הקבועה אשר עליה יופיע מספר העוסק המקביל למספר תעודת הזהות של בעל העסק.
מרגע שקיים תיק מע"מ לבעל עסק, הוא נדרש בדיווח חודשי או דו חודשי – בהתאם להיקף מחזור ההכנסות של השנה הקלנדרית.
במידה והמחזור עומד על סכום פחות ממיליון וחצי ₪ לשנה, יוכל להגיש מע"מ אחת לחודשים, במידה והסכום גבוה יותר, יש לדווח למע"מ כל חודש בחודשו.
 
מה ההבדל בין סוגי העוסקים השונים בסופו של דבר?
 
על מנת לפשט את ההבדלים, במשפט אחד, סוג העוסק הינו תוצאה ישירה של גובה הקף ההכנסות של העסק במהלך השנה הקלנדרית.
עוסק פטור הינו לרוב עסק קטן בתחילת הדרך, ללא הכנסות ראשוניות גדולות שאינו נדרש לתשלום מע"מ והגשת דוחות למע"מ. גבול ההכנסות למשך השנה לעוסק פטור עומד על כ 75,000 ₪.
עוסק פטור עדיין נדרש כמו כל עסק להגיש למע"מ - אחת לשנה, את היקף הכנסותיו לשנה זו.
לאחר ביצוע שירות מגיש עוסק פטור קבלה על שירותיו ולא חשבוניות כעוסק מורשה אשר מוסיף הוצאות מע"מ עבור שירותיו.
לאור האמור לעיל, גם היקף הפעולות הנדרש ע"י רואה חשבון לעוסק פטור הינו מינימלי.
עוסק מורשה כאמור הינו בעל עסק הרשום ברשויות המס וגובה מלקוחותיו מע"מ בנוסף לסכום העסקה. יש לו האפשרות לקבל קיזוזי מע"מ מול הוצאות שבוצעו עבור העסק במהלך השנה.
עוסק מורשה מחשב את עלויות המס בדומה לעובד שכיר אולם נהנה מהורדות מול הוצאות העסק.


חברה בע"מ בשונה מהעוסקים הרשומים לעיל, הינה נפרדת מהבעלים שלה.
אחריותה המשפטית של חברה אינה מוטלת באופן ישיר על בעליה, אלא על בעלי המניות שלה.
אחד היתרונות הבולטים ביותר בחברה, בא לידי ביטוי באחוזי המיסוי אותם היא נדרשת לשלם.
בעוד עוסק מורשה מחויב בתשלום מיסים המקביל לשכיר המסוגל להגיע עד 45 אחוזי מס (במקסימום ובהתאם לגובה ההכנסה) כאשר מדובר על מיסי חברה, שיעור המס מגיע לכ 24 אחוזים.
משכורות הבעלים בחברה מוכרת כהוצאה בשונה מהשאר.
בנוסף, יכולה חברה למכור חלקים ממנה, דוגמת מניות דבר שעוסק מורשה אינו יכול לבצע.
השינוי העיקרי של חברה בע"מ בא לידי ביטוי בתחום המשפטי. קיים בידול בין בעל הבית לבין החברה עצמה, גם אם הוא העובד היחיד וגם הבעלים בחברה עצמה.
יתרון זה בא לידי ביטוי בעיקר במידה וחברה מגיעה לידי קשיים כלכליים.
בשונה מעוסק מורשה הנקלע לקשיים כלכליים, במידה וברשותו נכס בעל ערך, יעוקל הנכס כנגד חובותיו. בעוד  בעליה של חברה נהנה מעקרון הגבלת אחריות אשר מציין כי נכסיו של בעל החברה בע"מ הינם פרטיים ואינם קשורים באופן ישיר לחברה, לא ניתן לגעת בטובין השייכים לו למרות חובות החברה במקרים של פשיטת רגל או חדלת פירעון.
 
מציאת פרטי עוסק מורשה
באתר רשום המיסים ניתן למצוא את פרטי עוסק מורשה בע"מ וכמובן, גם אפשרות לשלם חוב מע"מ.
ניתן לבצע זאת באתר ללא רישום מוקדם. כמו כן ניתן לדלות פרטי עוסק מורשה או תיק ניכויים הכולל מען, מצב פעילות, תשלום דוחות מע"מ ועוד.
באמצעות הגשת דוחות באתר האינטרנט ניתן למנוע טעויות ולהזדכות על ימי ערך.
 
 
 
 

רואה חשבון מציע לכל עוסק מורשה את השירותים הנ"ל:

בדיקת כדאיות כלכלית-  לעסקים חדשים לפני פתיחה או בשלבי ראשונים‏.
ייעוץ כלכלי פיננסי‏ - הכרת השוק וניתוח פוטנציאל העסק ארוך טווח .
ייעוץ וליווי עסקי שוטף‏.
בניית תוכניות עסקיות בצורה מקצועית ומלאה.

בנוסף - שירותים רבים מקיפים  : מחירי העברה‏, ייצוג בבנקים‏, בוררויות‏, מסים‏, ייצוג בפני רשויות המס‏, החזרי מס‏, החזרי מס לשכירים‏, הצהרות הון‏, תמריצים ממשלתיים‏, דו"חות לצרכי מס‏, ייעוץ מס‏, מיזוגים ורכישות‏, מיסוי חברות‏, מיסוי יחיד‏, שינויי מבנה‏, הנהלת חשבונות‏.אנו כאן לשירותכם התקשרו עכשיו:

>>072-3935236<<

 

 
עוסק מורשה? - מקבלים לקוחות חדשים  רואה חשבון ליד הבית שלך מחכים לכם
צרו קשר עכשיו וקבלו תשובות ושרות מקצועי
תחומים נוספים בנושא:

פתיחת עוסק מורשה, עוסק מורשה או חברה, עוסק זעיר, עוסק מורשה או חברה בע"מ, מה זה עוסק מורשה, מה עדיף חברה בע"מ או עוסק מורשה ,עוסק פטור, איתור עוסק מורשה לפי שם העסק,זכויות וחובות של עוסק מורשה, פתיחת עוסק מורשה שלבים, פתיחת עוסק מורשה זעיר, פתיחת עוסק מורשה מס הכנסה,פתיחת עוסק פטור
 
ochenfinance@gmail.com | טלפון : 072-3935236
השיא שיווק -בניית אתרים
שיווק ,קידום, בגוגל ופייסבוק