רואה חשבון                                    072-3935236


 
 
 תזרימי מזומנים

 

ניהול נכון של תזרימי מזומנים בעסק יכול להיעשות את ההבדל בין עסק מצליח יותר לבין עסק מצליח פחות. רואה חשבון הוא האיש שאחראי על ניהול תזרים בעסק והוא האיש שאמור לכוון אתכם כיצד לשפר או לאזן את המצב הפיננסי. רצוי מאוד לערוך סימולציה או הערכה של מצב התזרים בעסק בכל תקופה של זמן קבוע מראש, כך תמיד תישארו עם יד על הדופק ותוכלו לשים לב באופן מידיי להידרדרות או חוסר יציבות של העסק או החברה שברשותכם.

מהו תזרים מזומנים בעסק?

תזרים בעסק הוא בעצם סיכום סך הפעולות העסקיות של העסק בין אם הן מוגדרות כפעולות מוצלחות שלכם או פעולות קצת פחות מוצלחות. ניהול תזרים בעסק בצורה נכונה אמור להעמיד לכל בעל עסק מראה אל מול הפנים, ואף להדליק נורות אזהרה בעת הצורך, כך אתם תהיו אלה שמנווטים את הסירה העסקית שלכם, ולא נסחפים מכל מערבולת שעשויה לצוץ משום מקום.
חוסר ניהול נכון של תזרים בעסק יכול להביא אתכם למצב שבו לא תוכלו לבצע מספר פעולות בסיסיות לכל עסק - הזמנת סחורה מספקים, תשלום משכורות ובונוסים לעובדי החברה וחוסר יכולת להרחיב את פעולות החברה בין אם מדובר בפעולה צפויה או בפעולה חדשה. מצד שני, רואה חשבון אשר מנהל תזרימי מזומנים בעסק בצורה נכונה יכול להביא לכך שהחברה שלכם תצליח לקיים את עצמה בצורה ראויה – לא תרגישו הגבלה על שום פעולה עסקית, ותוכלו להמשיך ולהרחיב את פעולות החברה בכל רגע נתון.

איך בוחרים רואה חשבון שיבצע ניהול דוח תזרים מזומנים בעסק?

ככל שתבחרו רואה חשבון עם רזומה עשיר יותר כך תוכלו להיות בטוחים כי הוא מכיר את העבודה ויהיה מסוגל לבצע אותה על הצד הטוב ביותר. על כל איש מקצוע המתעסק בתחום של ניהול תזרים מזומנים בעסק מוטלת החובה להיות בקיא בתחומים שונים כגון: הכרת המבנה הפיננסי והארגוני של החברה, הכרת ספרי החשבונות של העסק, ידע וניסיון קודם בתוכנות מחשב המתעסקות בתחום של תזרים מזומנים בעסק ותקשורת בין-אישית ברמה גבוהה (לצורך ניהול שיחות אל מול ספקים או גופים שונים אשר העסק נמצא עימם בקשר).

כל רואה חשבון אמור להכיר ולדעת איך מבצעים תזרים מזומנים לעסק בצורה נכונה, אך רק רואה חשבון ברמה גבוהה יצליח להתריע בפניכם על בעיות או תקלות שצפויות להגיע ובנוסף לכך גם יספק לכם הצעות לפתרון או לייעול המצב. בתחילת כל שנה רצוי לבנות תחזית עדכנית של התזרים בעסק לשנה הקרובה, ולהיות מוכנים לכל תקלה או בעיה שצפויה לצוץ ואף להכין לה פתרונות מבעוד מועד. 

 

צרו קשר כבר עכשיו וקבלו את הייעוץ המתאים עבורכם.

 
ochenfinance@gmail.com | טלפון : 072-3935236
השיא שיווק -בניית אתרים
שיווק ,קידום, בגוגל ופייסבוק