רואה חשבון                                    072-3935236


 
 
 הנהלת חשבונות באינטרנט
 

דף הבית >> הנהלת חשבונות >> הנהלת חשבונות באינטרנט

הנהלת חשבונות באינטרנט 


כדאי ? למי זה מתאים ולמי ממש לא!

 
>>   072-3935236   <<

הנהלת חשבונות באינטרנט ,נשמע טוב לא רק נכנסים למחשב לוחצים על כמה מקשים ווולה כמה דקות עבודה וחסכנו משרד שלם של רואי חשבון מוסמכים נכון ?

 
אז למה בדיוק כדאי או לא כדאי לפנות להנהלת חשבונות באינטרנט?


הנהלת חשבונות

הנהלת חשבונות מהווה עבור עסקים רבים את אחד הכלים החשובים ביותר לביצוע ניהול כלכלי נכון ומסודר ובנוסף להתנהל בכל הקשור ע"פ חוק בדרישת הגשת דוחות סוף שנה למס הכנסה, דוחות החזרי מע"מ ועוד.
עסקים רבים המספקים שירותים מגוונים אינם יכולים להקצות משאבים עצמיים על מנת לנהל את הנהלת החשבונות שלהם בעצמם. בנוסף, ידע עסקי וניסיון רב בתחום לא בהכרח נמצא אצל בעלי עסקים. כולנו נותנים שירות כזה או אחר – אבל לא בטוח שאנו יודעים או רוצים להיות מנהלי חשבונות. כאן מגיע שירות רואה החשבון שעובד עם מערכות ממוחשבות חכמות לניהול הספרים, ההוצאות, הכנסות, דוחות ייעודיים, בדיקות כלליות לעסק, טיפים וליווי מול גורמים עסקיים, ניהול תזרים והשמיים הם כמעט הגבול.הנהלת חשבונות באינטרנט – למי זה מתאים?

אם כן, מתי בדיוק ניתן לומר שהנהלת חשבונות באינטרנט יכולה להיות מתאימה, במיוחד כאשר ניתן לראות עד כמה שירות רואה חשבון מהווה חלק בלתי נפרד וחשוב מכל עסק?
מאחר ותחום ראיית החשבון מכיל ידע עצום ותחומים עסקיים כמעט בלתי סופיים, אותם אלו שלהם עסק קטן שניהול ומעקב אחרי הוצאות, דוחות ורישומים אינו מהווה בעיה עבורו -  ייהנו משירות זה.
כיום קיימות תוכנות ושירותי הנהלת חשבונות באינטרנט המספקים שירותים מובנים של יצירת חשבוניות אותן ניתן לשלוח ישירות לדואר האלקטרוני של הלקוח, לנהל ספרי תקבולים, דיווחים מופשטים לרשויות המס ועוד.
אולם, חשוב להזכיר, את השירות הנ"ל בעל העסק צריך לנהל – הוא צריך להיות מחויב ובעל ידע (בסיסי לפחות) במערכת ממוחשבת על מנת שיוכל לעבוד עם התוכנות הייעודיות.
באם בעל העסק, הינו עצמאי בעל עסק קטן שיכול לנהל את כל תחומי מיסוי, הוצאות והכנסות, דוחות ועוד באופן עצמאי, שירות זה באינטרנט יכול להיות כלי זול ומתאים.
אולם, למי שרואה את עצמו "כמפוזר" אפילו אם הינו בעל עסק קטן, חשוב שתמיד תהיה לו תמיכה של רואה חשבון בכל הקשור לכל עניין בתחום.
עסקים גדולים נדרשים בידע נרחב וכן בכוח אדם גדול יותר על מנת לנהל את דוחותיהם, משכורות העובדים ועוד נתונים רבים מאוד. כאן חשוב מאוד לעבוד בשיתוף פעולה עם משרד רואי חשבון וותיק ומקצועי שיוכל לנהל את כל תהליך ראיית החשבון בדרך הנכונה והטובה ביותר.

שירות אישי מול עצמאות

ישנם כאלה שיגידו שהם רוצים שירות. "תן לי שירות ולא רוצה לשבור את הראש יותר מידי".
לעומת זאת , יש כאלה שיעדיפו לעשות את העבודה לבד כי הם מבינים את העסק שלהם טוב ולעומק.
חשוב להזכיר ולדעת שרואה חשבון וותיק רואה את העסק בדרך אחרת לגמרי ממה שבעל העסק עצמו רואה. אנשי שירות רבים מספקים הבנה מעמיקה בתחום שלהם, אולם עולם העסקים זר להם לחלוטין וגם אלו ששטים בים העסקים, יוכלו ללמוד רבות על התנהלות נכונה מול רשויות המיסים, טיפים נכונים והתייעלות, דרכים רבות לקבל החזרים שמגיעים על פי חוק ועוד ועוד.
אם מדובר בעסק גדול – לא רק השירות האישי הלוקה בחסר בשירות הנהלת חשבונות באינטרנט יחסר, אלא גם הכוונה ומענה אנושי אל מול בעיות ושאלות הצצות באופן תדיר.


לסיכום

שירות ראיית חשבונות מהווה נדבך בלתי נפרד מעסקים. הוצאת רואה חשבון מהווה חלק בלתי נפרד מההוצאות השוטפות של עסק. אולם, הוצאה זו היא גם זו שתעזור לעסק שלכם ללכת בצעדים נכונים ובטוחים וכמובן, גם לקבל התראות באם יש מה לתקן ולשנות.
אם יש לכם עסק קטן, ואתם יודעים שאתם לא צריכים שום ניהול מיוחד , אם מבחינה כלכלית, הוצאות חודשיות  נמוכות יותר יהוו עבורכם עזרה ממשית שתואמת את רצונכם ואם אחריות מלאה לניהול כל הנדרש ע"י בעל העסק עצמו לא מפחידה אתכם – הנהלת חשבונות באינטרנט יכולה להיות המתאימה ביותר בשבילכם.

 
 
קטעים מאמרים /טיפים ועוד מחשבות וידע שהועלו לאתר פרי עטו של רואה חשבון

"יזם המחליט על הכנסת שותף או משקיע בשלב הראשוני של העסק/הרעיון/המיזם, עדיף לו להיות מוכן כבר בשלב הזה עם הנתונים הבאים:
1. רישום ראשוני של פטנט אצל רשם פטנטים מוכר ורציני - במידה והרעיון הינו חדש ואין כמוהו בשוק, יהיה נבון מאד להשקיע סכום לא גדול ברישום ראשוני של הרעיון באמצעות משרד לרישום פטנטים בישראל. בנושא זה ארחיב ואפרט בכתבה נפרדת.
2. מבנה ראשוני של המוצר, סרטון תדמיתי על השימושים במוצר. במקרה והמוצר הינו תוכנה חדישה כדאי להכין עמודים ראשוניים של הכניסה והשימוש בתוכנה באמצעות בעל מקצוע מתאים. גם בנושא זה ארחיב בכתבה נפרדת ואמליץ על מקצוענים בתחום.
3. תוכנית עסקית בסיסית ראשונית הכוללת תקציר מנהלים, החידוש אותו מייצג המוצר, קהל היעד, השוק בארץ ובחו"ל, עלויות הקמה, עלויות תפעול, מחיר מטרה, דו"ח רווח והפסד לשנה הראשונה והשניה כולל פירוט סוגי הוצאות עיקריות. דוגמאות לתוכנית עסקית גם הן יועלו בכתבה נפרדת.
4. מבנה הון ובעלות של העסק לאחר הכנסת השותף. עדיף להתייעץ עם עורך דין כדי להכין עקרונות להסכם שותפים שישמור על היזם מפני דילול משמעותי ודחיקה החוצה מהעסק שהוא בנה ויזם. כדאי ורצוי ונדרש להגן על היזם כיון שבשלב הראשוני ניתן להכניס ביתר קלות לחוזה שותפות סעיפים שיגנו עליו בהמשך הדרך.
5. לסיום והכי חשוב לדעתי, היכרות אישית עם השותף, קבלת המלצות עליו מאנשים או יזמים אחרים שחברו אליו, שיחות ומפגשים אישיים. שותף טוב זה כמו בן זוג לחיים לטוב ולרע ואם מכניסים אותו לחיים שלנו עדיף שיהיה לטוב ביותר."

שותפות או לבד? - לדף הטיפ לחץ כאן - מאמר רואה חשבון.
 
ochenfinance@gmail.com | טלפון : 072-3935236
השיא שיווק -בניית אתרים
שיווק ,קידום, בגוגל ופייסבוק