רואה חשבון                                    072-3935236


 
 
 מאמרים
 

דף הבית >> מאמרים

מאמרים : תחום - רואה חשבון - יעוץ עסקי 


>>  072-3935236 <<

רואה חשבון - מה אפשר לצמצם??

 

אחרי שהחלטנו מה עושים בנושא כח אדם ובין אם פיטרנו וצמצמנו את כמות העובדים או שהחלטנו להישאר באותו מצב, יש להתחיל ולבדוק את כל ההוצאות הקבועות והמשתנות של העסק.

כאשר מסתכלים על פירוט ההוצאות של העסק, לעיתים נדמה שעשינו את כל מה שניתן כדי להקטין את ההוצאות ואין יותר מה לעשות.

אבל כמו כל דבר אחר, תמיד יש עוד מקום לשיפור ולשינוי חיובי והשאלה היא עד כמה אתה מוכן להתאמץ ולשנות.

מנסיוני מתברר שבדרך כלל כולנו מקובעים בנקודת התייחסות מסויימת לעסק שלנו וגם לא אוהבים להקשיב ליועצים חיצוניים גם בעת משבר.

אבל, כאשר אין ברירה, אזי המוח נפתח ויש נכונות לקבל ייעוץ חיצוני ובדרך כלל כשמתחילים בתהליך מנהל החברה יודע יותר טוב מכל יועץ חיצוני מה צריך לעשות ואיך. אולם נדרשת הדחיפה וצריך עידוד לבצע את התהליכים הנדרשים.

קיצוץ בהוצאות קבועות:

תקשורת סלולרית - היום יותר מכל זמן אחר בעבר, הגבולות נפרצו והמפעילים השונים מתחרים ביניהם על כל לקוח. יש להזמין את נציגי שלושת החברות המובילות ופשוט לנהל מו"מ עם כולן בו זמנית. כל אחת מהחברות תנסה לתת הצעת מחיר טובה יותר מהמתחרה. בסופו של יום יש לצפות להורדת העלות החודשית בסעיף זה בסביבות 25-35 אחוז לעומת המצב הקודם. אסור להתייאש וחבל לוותר על כל שקל בחוזה עם המפעיל הסלולרי. תמיד צריך לזכור שמולנו יושב עובד שכיר שמשכורתו תלויה בין היתר אם אנו נישאר בחברה שלו או נעבור לחברה אחרת. לכן אותו נציג יעשה כל שהוא יכול על מנת להשאיר אותנו כלקוחות ולמנוע זליגת החברה למפעיל אחר.

בנזין וסולר - בשוק היום ניתנות הנחות לסולר המגיעות עד 7.50 ש"ח לליטר ממחיר המחירון. בבנזין לעומת זאת ההנחה המכסימלית היא בסביבות 22-23 אגורות לליטר כיון שמחיר הבנזין נמצא בפיקוח ממשלתי. שוב גם במקרה זה יש להזמין את נציגי ארבעת החברות הגדולות בשוק ולנהל מולן מו"מ על מחיר המחירון וההנחות המירביות. בסעיף זה אין כל בעיה להגיע להנחות המכסימליות עם אותו ספק קבוע ויש להניח שחשבון נתדלוק החודשי יוזל בכ - 5-7 אחוזים מיידית.

דלק לעובדים- אני ממליץ לשבת עם העובדים בעלי רכב צמוד ולהגביל את כמות הנסיעות הפרטיות שהחברה תממן לעובד. הרי ידוע שרכב חברה הוא הרכב הזול ביותר למשפחה כיון שהמעביד משלם את כל ההוצאות וכל בני הבית נוסעים את כל הנסיעות הפרטיות ברכב החברה ולא ברכב המשפחתי. אני ממליץ לתת לעובד מגבלה חודשית לתדלוקים לנסיעות ברכב וכל ההוצאות מעבר למכסה יחוייבו מחשבון המשכורת שלו. תתפלאו לדעת כמה קילומטרים נוסע רכב החברה לצרכים פרטיים והחסכון במקרה זה יכול להגיע לכ- 30 אחוזים רק מקיצוץ נסיעות פרטיות ובהמשך הוצאות המוסכים ותיקונים יירדו אף הם משמעותית.

בכתבה הבאה - הורדת דמי שכירות וחשמל

 

 

משרד רואי חשבון מספק שירותי חשבונאות, ביקורת חשבונות, ביקורת פנימית, ביקורת מערכות ממוחשבות, ביקורת מערכות מידע, תכנון מס, יעוץ ניהולי ותמחירי, ייעוץ פיננסי ,יעוץ עסקי,יעוץ לחברות במשבר ,יעוץ להגדלת עסקים ובדיקות שקידה ראויה ( דיו דיליג’נס ).

 

טלפון למענה מידי :>>   072-3935236 <<

 

קבל תשובות עכשיו

תזרימי מזומנים

פורסם ב: 10/08/2016
תזרימי מזומנים, דוח תזרים מזומנים-תזרים מזומנים לעסק. שירותים חשבונאיים לעסקים כולל דוחות תזרים, מאזנים ועוד. ניהול נכון של העסק בדרך הנכונה והטובה ביותר

חשיבותו של רואה חשבון מקצועי לעסק קטן ובינוני

פורסם ב: 10/08/2016
חשיבות רואה חשבון בעסק קטן ובינוני - שירותי ראיית חשבון לעסקים. ליווי עסקי, הגשת דוחות מס ושירות מקיף לעסקים בינוניים וקטנים בפריסה ארצית.

חשיבותו של רואה חשבון מקצועי לעסק גדול

פורסם ב: 10/08/2016
חשיבות רואה חשבון בעסק - חשיבותו של רואה חשבון בעסק גדול. רואה חשבון -שירותי ראיית חשבון לעסקים. ייעוץ וליווי עסקי, ניהול פיננסי והקמת תכניות כלכליות מלאות

איך לבחור רואה חשבון

פורסם ב: 10/08/2016
איך לבחור רואה חשבון,בוחרים רואה חשבון-בחירת רואה חשבון. רואה חשבון - וותק, מקצועיות ויכולת לספק גם לכם את הדרך המתאימה ביותר לעסק שלכם.
מספר עמודים: 2
 1  2   הבא   
ochenfinance@gmail.com | טלפון : 072-3935236
השיא שיווק -בניית אתרים
שיווק ,קידום, בגוגל ופייסבוק