רואה חשבון                                    072-3935236


 
 
 רואה חשבון - ניהול משבר מול הבנק
 

דף הבית >> מאמרים >> רואה חשבון - ניהול משבר מול הבנק

ניהול משבר מול הבנק

 

שאלות? >>   072-3935236  <<

הבנק והחברה

 

בעלי עסקים ללא יוצא מן הכלל כמעט, מעדיפים להדחיק ולהתעלם מסימני אזהרה שהם נתקלים במהלך ניהול העסק וכל עוד לא מונחת הגיליוטינה על צווארם הם ימשיכו להתנהג ולהתנהל כהרגלם ולא יתמודדו באופן אמיתי ונכון עם הבעיות התעוררות בחברה או בעסק.

כמעט כולם מעדיפים לחשוב ש"אנו יודעים הכי טוב מה נכון ומה לא נכון בניהול החברה שלנו" ולא מוכנים לראות עין בעין מה שרואה ומבחין אדם מן החוץ, הרי "הוא לא בנה את העסק במו ידיו אז לבטח שהוא גם לא יכול ליעץ לנו מה לעשות".

כאן מתחיל שרשרת הטעויות שרוב העסקים שנכשלים נופלים בה כבר בתחילתה.

ישנה אמירה מאד נכונה ורלוונטית: אם אדם אחד אומר לך שאתה שיכור הוא יכול לטעות, אבל אם שני אנשים אומרים לך שאתה שיכור אז מוטב שתלך הביתה לישון אחרת תעשה שטויות.

ככה גם בניהול עסק רק פי כמה וכמה.

אם אדם אחד אומר לבעל חברה שיש בעיות רציניות בחברה, למשל מנהל הבנק שקורא לו לפגישה ורומז לו שהתנהלות החשבון אינה תקינה, התגובה כמעט תמיד תהיה של כעס על מנהל הבק ומה הוא מבין בכלל.

אם חבר או קרוב משפחה אומר לבעל עסק שנראה לו שיש בעיות משמעותיות בצורת הניהול שלו, התשובה כמעט תמיד להיה הסברים ארוכים ומלומדים מדוע החבר טועה ואיך העסק הולך עוד רגע לעלות על גל של הצלחה מדהימה.

ככה זה מתגלגל חודש אחרי חודש ולפעמים שנה אחרי שנה.

רגע האמת בדרך כלל קורה כאשר מנהל הבנק מזמין את בעל העסק ומוגיע לו שאם לא יזרים הון עצמי לחברה ולבנק אזי הבנק יאלץ לנקוט המהלכים קלים או קשים לפי חומרת המצב בעסק.

ככלל, מערכות הבקרה של הבנקים הן מהמשוכללות ביותר במשק ולדעתי אם מנהלי הסניפים היו חולקים עם בעלי עסקים  את האינפורמציה שהם מקבלים מהדוחות שלהם, היה יכול להיות חיבור ושיתוף פעולה יעיל ונכון לשני הצדדים.

מערכות הבקרה הממוחשבות של הבנקים יודעות לנתח באופן חודשי, שבועי ויומי את תזרים המזומנים של החברה, את מצב אשראי הלקוחות שלה, את מוסר התשלומים שלה לספקים, את מצב החברה מול שלטונות המס וכן הלאה.

היות והמערכות הינן מערכות בקרה ולא מערכות ייעוץ, אין שיתוף פעולה בין הבנקאי ובין הלקוח בייעוץ שוטף.

יתרה מזאת, מנהלי בנקים נזהרים ביותר שלא לייעץ ללקוח בכל צורה שהיא כיון שאינם רוצים לקחת אחריות מכל סוג שהוא העלולה לגרום לסיכוי אפילו קלוש לתביעה כנגד הבנק.

מערכות המיחשוב בבנקים יכולות לאתר תקלות חוזרות ונשנות בניהול חשבון הבנק של החברה, יכולות לאתר החלפות שיקים בין לקוח וספק, יכולות לאתר "שיק טובה" שלקוח נותן לאדם חיצוני כנגד תשלום במזומן, יכולות  לאתר נכיון שיקים בשוק האפור, יכולות לאתר ניכיונות שיקים מאנשים מקורבים וכן הלאה.

כל פטנט שבעל עסק חושב שהוא המציא, כבר מזמן ידוע לבנקים ומערכות הבקרה שלהן יודעות לאתר כל חריגה מניהול חשבון בנק עסקי רגיל.

 

בכתבה הבאה אפרט את סימני האזהרה בניהול חשבון הבנק שבעל עסק חייב להתייחס אליהם בשעת משבר

אל תחכו למשבר - צרו קשר כבר עכשיו וקבלו את היעוץ המתאים עבורכם.

ochenfinance@gmail.com | טלפון : 072-3935236
השיא שיווק -בניית אתרים
שיווק ,קידום, בגוגל ופייסבוק