רואה חשבון                                    072-3935236


 
 
 רואי חשבון-ניהול תזרים תשלומים
 

דף הבית >> מאמרים >> רואי חשבון-ניהול תזרים תשלומים

ניהול תזרים תשלומים

איך משלמים ולמי??

אחרי שהבנו, הפנמנו, תיקנו, צמצמנו, פיטרנו ועשינו כל מה שצריך מגיע שלב התשלום לספקים ולנותני שירותים וכאן אנו נתקלין בבעיה קשה.

בכל ענפי המשק נהוג לשלם בתנאי אשראי כאלו ואחרים ובדר"כ זמן הפרעון יגיע בין 60 ל 120 יום מיום קבלת החשבונית - מה שנקרא שוטף+60 יום וכו'.

כאן אנו נתקלים בבעיה הקשה ביותר שאם לא נצליח להתמודד מולה, קיים  סיכון ממשי שכל המהלכים שעשינו יייכשלו ולא נצליח להבריא את העסק.

במצב זה אני ממליץ ללקוח לעמוד איתן כסלע מול בעלי החוב ולא לשלם בשום פנים ואופן תשלומים בשיקים דחויים.

אני חוזר שנית - לא לשלם בשום פנים ואופן בשיקים דחויים.

השיק הדחוי יגיע לבנק במועד הפרעון הרשום בו וקיים סיכון סביר שבאותו היום לא יהיה מספיק כסף בחשבון לכיסוי אותו השיק. מה שעלול לקרות זה מחול שדים מטורף להשיג כסף בכל דרך אפשרית כדי להפקיד בבנק ביום מסויים ויכול להיות שביום למחרת יהיה מספיק כסף לכיסוי התשלום אבל היום אין.

לא לתת שיקים דחויים אלא לשלם את התשלום כמו כל רשתות השיווק הגדולות במדינה - ביום התשלום הצפוי לבצע העברה בנקאית לספק או לשלוח אליו שיק לאותו היום ולקחת בחשבון שהשיק אכן ייפרע מיידית.

אם חברות ענק במשק (בלי להזכיר שמות) יכולות להודיע חד צדדית על שינוי תנאי האשראי לספקים ולשלם בפועל לפי תזרים המזומנים שלהן, אין סיבה שגם עסק בינוני או קטן לא ינהג כך.

זה הכל ענין של החלטה, ברגע שהיא התקבלה היישום שלה פשוט ביותר.

רק לזכור - לא לשלם בשיקים דחויים!!!!!

איך תזרים המזומנים שלכם? אל תחכו למשבר צרו קשר כבר עכשיו וקבלו את היעוץ המתאים עבורכם.

ochenfinance@gmail.com | טלפון : 072-3935236
השיא שיווק -בניית אתרים
שיווק ,קידום, בגוגל ופייסבוק