רואה חשבון                                    072-3935236

 
 
 מאמרים
 

דף הבית >> מאמרים

מאמרים : תחום - רואה חשבון - יעוץ עסקי 


>>  072-3935236 <<

רואה חשבון - מה אפשר לצמצם??

 

אחרי שהחלטנו מה עושים בנושא כח אדם ובין אם פיטרנו וצמצמנו את כמות העובדים או שהחלטנו להישאר באותו מצב, יש להתחיל ולבדוק את כל ההוצאות הקבועות והמשתנות של העסק.

כאשר מסתכלים על פירוט ההוצאות של העסק, לעיתים נדמה שעשינו את כל מה שניתן כדי להקטין את ההוצאות ואין יותר מה לעשות.

אבל כמו כל דבר אחר, תמיד יש עוד מקום לשיפור ולשינוי חיובי והשאלה היא עד כמה אתה מוכן להתאמץ ולשנות.

מנסיוני מתברר שבדרך כלל כולנו מקובעים בנקודת התייחסות מסויימת לעסק שלנו וגם לא אוהבים להקשיב ליועצים חיצוניים גם בעת משבר.

אבל, כאשר אין ברירה, אזי המוח נפתח ויש נכונות לקבל ייעוץ חיצוני ובדרך כלל כשמתחילים בתהליך מנהל החברה יודע יותר טוב מכל יועץ חיצוני מה צריך לעשות ואיך. אולם נדרשת הדחיפה וצריך עידוד לבצע את התהליכים הנדרשים.

קיצוץ בהוצאות קבועות:

תקשורת סלולרית - היום יותר מכל זמן אחר בעבר, הגבולות נפרצו והמפעילים השונים מתחרים ביניהם על כל לקוח. יש להזמין את נציגי שלושת החברות המובילות ופשוט לנהל מו"מ עם כולן בו זמנית. כל אחת מהחברות תנסה לתת הצעת מחיר טובה יותר מהמתחרה. בסופו של יום יש לצפות להורדת העלות החודשית בסעיף זה בסביבות 25-35 אחוז לעומת המצב הקודם. אסור להתייאש וחבל לוותר על כל שקל בחוזה עם המפעיל הסלולרי. תמיד צריך לזכור שמולנו יושב עובד שכיר שמשכורתו תלויה בין היתר אם אנו נישאר בחברה שלו או נעבור לחברה אחרת. לכן אותו נציג יעשה כל שהוא יכול על מנת להשאיר אותנו כלקוחות ולמנוע זליגת החברה למפעיל אחר.

בנזין וסולר - בשוק היום ניתנות הנחות לסולר המגיעות עד 7.50 ש"ח לליטר ממחיר המחירון. בבנזין לעומת זאת ההנחה המכסימלית היא בסביבות 22-23 אגורות לליטר כיון שמחיר הבנזין נמצא בפיקוח ממשלתי. שוב גם במקרה זה יש להזמין את נציגי ארבעת החברות הגדולות בשוק ולנהל מולן מו"מ על מחיר המחירון וההנחות המירביות. בסעיף זה אין כל בעיה להגיע להנחות המכסימליות עם אותו ספק קבוע ויש להניח שחשבון נתדלוק החודשי יוזל בכ - 5-7 אחוזים מיידית.

דלק לעובדים- אני ממליץ לשבת עם העובדים בעלי רכב צמוד ולהגביל את כמות הנסיעות הפרטיות שהחברה תממן לעובד. הרי ידוע שרכב חברה הוא הרכב הזול ביותר למשפחה כיון שהמעביד משלם את כל ההוצאות וכל בני הבית נוסעים את כל הנסיעות הפרטיות ברכב החברה ולא ברכב המשפחתי. אני ממליץ לתת לעובד מגבלה חודשית לתדלוקים לנסיעות ברכב וכל ההוצאות מעבר למכסה יחוייבו מחשבון המשכורת שלו. תתפלאו לדעת כמה קילומטרים נוסע רכב החברה לצרכים פרטיים והחסכון במקרה זה יכול להגיע לכ- 30 אחוזים רק מקיצוץ נסיעות פרטיות ובהמשך הוצאות המוסכים ותיקונים יירדו אף הם משמעותית.

בכתבה הבאה - הורדת דמי שכירות וחשמל

 

 

משרד רואי חשבון מספק שירותי חשבונאות, ביקורת חשבונות, ביקורת פנימית, ביקורת מערכות ממוחשבות, ביקורת מערכות מידע, תכנון מס, יעוץ ניהולי ותמחירי, ייעוץ פיננסי ,יעוץ עסקי,יעוץ לחברות במשבר ,יעוץ להגדלת עסקים ובדיקות שקידה ראויה ( דיו דיליג’נס ).

 

טלפון למענה מידי :>>   072-3935236 <<

 

קבל תשובות עכשיו

רואה חשבון - הודעת פיטורים

פורסם ב: 01/07/2012
הודעת פיטורין? הודעת פיטורים על עבודתך? מאמר רואה חשבון בתחום לרווחת גולשי האתר.
מספר עמודים: 2
הקודם    1  2 
ochenfinance@gmail.com | טלפון : 072-3935236
השיא שיווק -בניית אתרים
שיווק ,קידום, בגוגל ופייסבוק